اسلایدشو
4
فیزیک آسان است.

این اولین جمله ای است که من درکلاس های درس و کتاب ها و CD های آموشی خودم به دانش آموزان و داوطلبان کنکوری خود می گویم.

عکس العمل دانش پژوهان در مقابل این جمله بسیار متفاوت و درعین حال گاها خیلی جالب و دیدنی است. عده ای از آن ها در ته دل می گویند عجب شوخی بی مزه ای؟! مگر می شود درس فیزیک را که حتی غول های افسانه ای (وشاید هم حقیقی) جنگل های تاریک آمازون نیز قدرت و توانایی کافی برای دست و پنجه نرم کردن با آن را ندارند و گاهاً حتی داوطلبان رتبه برتر کنکور هم در مقابل آن دست تسلیم بالا می برند، ساده تلقی کرد!؟
راستش را بخواهید من خودم نیز زمانی از جرگه ی چنین دانش آموزانی بودم، با این تفاوت که از همان موقع سئوالی به ذهنم خطور کرد و آن سئوال این بود که آیا می توان فیزیک را به گونه ای یادگرفت و آموزش داد که دیگر با فرمول ها و مفاهیم به ظاهر بغرنج آن کشتی نگرفت؟! پس از چندین سال تلاش جدی و حقیقتاً طاقت فرسا موفق شدم شیوه و سبکی را در آموزش فیزیک بنیان گذاری کنم (روش تحلیل منفرد) که می توانم ادعا کنم واقعا بی همتاست.
از آن پس توانستم از ته قلبم حس کنم که فیزیک را برای شاگردانم درسی بسیارآسان و جذاب کرده ام.
طوری که داوطلبانی که حتی درماه های نزدیک به کنکور هیچ امیدی به درس فیزیک نداشتند و فیزیک را برای کنکور کلا کنارگذاشته بودند، با شرکت در کلاس ها و مطالعه ی کتاب ها و cdهایم فیزیک را به یکی از اصلی ترین امیدهای خود درکنکور تبدیل کردند و درصدهای خارق العاده ای را احراز نمودند. به گونه ای که حتی بعضی از آنها قبولی خود درکنکور را مدیون درصدخود در درس فیزیک بودند.
آری ، فیزیک آسان است به شرطی که آن را بصورت اصولی و مفهومی فرابگیرید نه این که سعی کنید با حفظ فرمول های عجیب و غریب که گاها برای حفظ آنها باید از حضرت ماموت نیز کمک گرفت، به تست ها و سئوالات این درس جواب دهید.
فرمول هایی که بعضا من خودم نیز با این همه تجربه ی تدریس درس فیزیک حتی سایه ی شومشان را نیز ندیده ام چه برسد به ظاهر وحشتناک و عجیب و غریب آنها. دیدن این فرمول های ترسناک همان تب ۴۰درجه نیز همان. راستش را بخواهید خودم هم نمی دانم این فرمول های به درد نخور بی خود چه کاربردی در کنکور (علی الخصوص کنکورهای مفهومی سال های اخیر) دارند که تمام صفحات کتابها و جزوات به ظاهر برتر کنکور را پر کرده اند (آن هم با کادرهای زیبا و ستاره های درخشان که دورشان کشیده می شود تا هرچه بیشتر مورد تاکید قرار گیرند؟!)
دراین مقاله درمورد برخی ازتکنیک ها و فنون سریع حل تست های فیزیک برایتان صحبت می کنم.
تکنیک ها و فنونی که حل تست هایی که به روش تشریحی نیاز به ۵-۴ دقیقه زمان دارند را فقط در عرض ۲۰ثانیه بدون فرمول امکان پذیر می کنند.

 تکنیک های رمز گردانی:

شما در کنکور نیازی به حفظ روابط خارج از کتاب درسی ندارید وحتی نیازی نیست روابط کتاب درسی را حفظ کنید. به جای حفظ این روابط که احتمال فراموشی آن ها بسیار بالاست از تکنیک رمزگردانی علمی و اصولی روابط استفاده می کنیم. من تمام روابط کتاب درسی را به کلمات و جملات ساده ای تبدیل کرده ام که حتی اگر تا آخر عمر کاری به کارفیزیک نداشته باشید این روابط را در ذهن شما نگه خواهند داشت.

سلام بر استاد عزیز مهندس مسعودی…
امیدوارم همیشه موفق باشید؛ استاد شما این همه انرژی رو از کجا اووردی؟!!;)
قبل از اینکه از DVDهای شمارو ببینم کنکور برام مثه غـــــول بود اما شما تو این DVD ها غوغا کردینو همیشه یه بیت معروفو برا کنکور میخوونم :چنــــــان بکوبمْتْ به گرز گران/که نبینی داوطلب همچو من پر توان!!(طبع شعریم داریم!!)
مهندس امیدوارم همیشه سرحال و پرانرژی و ســــلامت باشی…

سلام بر استاد پرانرژی و عزیز , جناب استاد اممیر مسعودی :

احمدرضا ناصریان هستم از ایلام که در مقطع سال دوم ریاضی مشغول هستم . من تمام محصولات شما رو تا حد سال دوم ریاضی تهیه کردم ! واقعا خدا را شکر میکنم که استادی عزیز و بزرگوار که هر موقع dvd هایتان را میبینم , پر از انرژی میشوم را دارم .واقعا از شما تشکر میکنم .

در کنار استاد مسعودی عزیز همچنین از استاد احمدی عزیز , دکتر محمود اکبری , استاد یزدانی  , استاد محجوبی  هم تشکر میکنم که واقعا در راه موفقیت مرا یاری دادند !

همچنان که دانش آموزان را به آرزوی موفقیت در تحصیلشان میرسانید , انشاالله خداوند شما را به تمام آرزوهایتان برساند !

باتشکر ! احمدرضا ناصریان از ایلام ! به امید دیدار استاد مسعودی

باسلام خدمت استاد عزیزم جناب دکتــــــر مسعودی.

من واقعا نمیدونم که چطور از شما و موسسه کنکور آسان است ، تشکر کنم ! 

استاد ، شما من رو از فیزیک دوازده و یا کمتر به بیست مطلق رسوندین ، واقعا از شما تشکر میکنم که اینقدر با انرژی درس میدین و صحبت میکنین ! من تنها مشکل تو معدلم درس ریاضی و فیریک بود که معدلم رو هفده کرد ، اما پس از دیدن تدریس فوق العاده شما من با وجود اینکه توی مدرسه شاهد و سال دوم رشته ریاضی هستم ، معدلم نوزده شد و من این موفقیت رو مدیون شما و آقای دکتر محمود اکبری هستم !

واقعا و حقیقتا متشکر ….

احمدرضا ناصریان .

با سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز مهندس امیر مسعودی@استاد من قبل از اینکه دی وی های شما رو ببینم قرار بود فیزیکو برا کنکور کنار بزارم ولی الان فیزیک به یکی از نقاط قوت من مبدل شده است@به امید دیدار

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی