راهنمای پر کردن دفتر برنامه ریزی از کنکور نیوز

اسلایدشو

راهنمای پر کردن دفتر برنامه ریزی از کنکور نیوز

خیلی از دانش آموزان پیش مشاوران خود بیان می کنند که حوصله پر کردن دفتر برنامه ریزی را ندارند بسیاری از داوطلبان پر کردن دفتر برنامه ریزی را کار بیهوده ای می دانند و فکر می کنند وقت تلف کردن است غافل از اینکه هر ساله سیل عظیمی از رتبه برتری ها در مصاحبات خود به پر کردن دفتر برنامه ریزی اشاره می کنند بسیاری از افراد موفق در دنیا نیز همین روال را در زندگی روز مره خود داشته اند و با برنامه هر روز خود را شروع می کردند. در زیر دلایلی قانع کننده برای ضرورت پر کردن دفتر برنامه ریزی خواهیم آورد:

پرکردن دفتر برنامه ریزی و تاثیر آن بر افزایش ساعات مطالعه

۱- در کنکور مهم ترین و اصلی ترین رقیب هر داوطلب خودش است برای اینکه بتواند نسبت به هفته قبل و حتی روز های قبل خود بهتر باشد نیاز به پر کردن دفتر برنامه ریزی دارد چرا که با علم به این که مثلا هفته گذشته ۴۰ ساعت مطالعه داشته است باید تلاش کند که بر ساعت مطالعه خود بیافزاید.

۲- با پر کردن دفتر برنامه ریزی داوطلب می تواند بین ساعات مطالعه دروس اختصاصی و عمومی خود تعادل برقرار کند و یه نسبت منطقی بین آن ها در فصل های مختلف سال ایجاد کند.

۳- با پر کردن دفتر برنامه ریزی متوجه خواهیم شد که چه دروسی را کم و یا چه دروسی را بیشتر مطالعه کرده ایم و با تطابق با درصد های آزمون های آزمایشی به ایرادات خودمان در مطالعه دروس پی می بریم.

۴- با پر کردن دفتر برنامه ریزی به تعداد تست هایی که برای هر یک از دروس اختصاصی و عمومی نیز در طول هفته زده ایم اطلاع پیدا خواهیم کرد و هر هفته بر تعداد تست های زده خود می افزاییم.

۵- پر کردن دفتر برنامه ریزی نهایتا باعث می شود که داوطلب از مسیر اصلی خود برای کنکور سراسری دور نشود و دروس را به روش صحیح مطالعه کند و برای هر یک از درس های اختصاصی و عمومی با توجه به درجه اهمیت آن در کنکور سراسری زمان لازم برای مطالعه در هفته بگذارد.

نکته پایانی: به همه داوطلبان در هر پایه تحصیلی توصیه اکید خواهیم داشت که خود را به پر کردن دفتر برنامه ریزی عادت دهند و شک نداشته باشند که بعد از چند هفته به وضوح نتایج آن را مشاهده خواهند کرد.

برای نوشتن ساعات مطالعه خود در دفتر برنامه ریزی نیاز نیست هزینه آنچنانی کنید در هر دفتری می توانید این کار را انجام دهید چرا که مهم ترین هدف از این کار ثبت ساعات مطالعه است و زیبایی دفتر مد نظر ما نیست!

حتما تعداد تست هایی که برای هر درس می زنید نیز در دفتر برنامه ریزی یادداشت کنید. علاوه بر پر کردن دفتر برنامه ریزی توصیه می شود کار هایی را که روز بعد در صدد انجام آن هستید شب قبل بر روی برگه ای یادداشت کنید که بسیار مفید خواهد بود.

مهندس احمد سلام مشاور برتر موسسه کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی