عيد کنکوري‌ها اين‌ گونه است!

عيب اصلي  آمدن بهار و  تعطيلات نوروز اين است که:

<فکر مي‌کني همه دارند حسابي خوش مي‌گذرانند و تنها تو هستي که مجبوري درس بخواني و با کتاب‌هاي تست کلنجار بروي!
<چون نمي‌تواني سريال­هاي تلويزيون را ببيني، بي‌مزه‌ترين سريال هم برايت حکم بهترين سريال سال جهان را پيدا مي‌کند!
<از قديم گفته‌اند که بهار به همه مي‌سازد جز به آدميزاد؛ براي همين، همه‌اش خواب آلوده هستي و چرت مي‌زني و کتاب بيشتر برايت نقش بالش را بازي مي‌کند!
<دلت را به عيدي‌هاي بزرگترها خوش کرده­ بودي که کمي ورم جيبت بيشتر شود، اما متاسفانه امسال حق رفتن به خانۀ قوم و خويش را نداري و در نتيجه از عيدي گرفتن هم محروم هستي!
<لباس و کفش جديد هم به خاطر کنکور حذف شده است. اعتراض هم که مي‌کني، مي‌گويند مگر تو کنکور نداري؟! اصلاً کسي نيست بگويد مگر کنکوري جماعت نبايد لباس بپوشد؟! شايد هم لباس نو پوشيدن رابطه عکس با رتبۀ خوب دارد؟!!  
< هر کس که تو را مي‌بيند مي‌گويد شما هم که کنکوري هستي و عيد نداري؛ اصلاً يک جوري مي‌گويند کنکوري هستي که انگار وبا داري و بايد قرنطينه شوي!
<همه دوست دارند که کارنامه اعمال پرخير و برکتشان را جلوي شما مرور بفرمايند و بگويند که خودشان يا فرزندشان چقدر درس خوان و باهوش بوده‌اند و راه رسيدن به موفقيت، پيروي از شيوۀ آنهاست!
< پر است از نصيحت‌هاي تکراري عمه و عمو و خاله و دايي و پسرعموي پدر و همسايه و قصاب محله و … که خود را مشاور خبرۀ کنکور مي‌دانند و انتظار دارند که گوش‌هايت را دربست تقديمشان کني و با تکان‌هاي سر، تاييد کني که حرف‌هايشان خلّاقانه و بسيار مفيد است و تو تاکنون از هيچ کس ديگر، اين حرف‌ها را نشنيده‌اي!

<چند تا عيب اصلي ديگر هم دارد که يادم نيامد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی