اسلایدشو

 

مهندس سلام: به دانش آموزانی که در این ۵ ماه مانده به کنکور تصمیم گرفته‌اند برای شرکت در کنکور به صورت جدی اقدام کنند و به خودشان می‌گویند: «من تا الان جدی درس نخوانده‌ام» چند پیشنهاد می‌دهیم تا بتوانند به نتیجه مورد نظرشان در کنکور برسند.

باور کنید که می‌توانید

ممکن نیست هیچ دانش آموزی در مقطع پیش دانشگاهی وجود داشته باشد که ذهنش به طور کلی از اطلاعات درسی خالی باشد. با توجه به اینکه یک دانش آموز سال پیش دانشگاهی، ۱۱ سال تحصیل کرده و درس خوانده است، به هیچ وجه نباید با خودش فکرکند که هیچ درسی را به خوبی فرا نگرفته است. نکته‌ای که در اینجا خیلی مهم به نظر می‌رسد این است که بعضی دانش آموزان باور ندارند که ذهنشان خالی از مطالب مفید و حتی کافی در درس خاصی نیست. چنین دانش آموزانی باید در اولین قدم باور کنند که ذهنشان خالی نیست و اطلاعات زیادی دارند. باورهای منفی مانع پیشرفت می‌شود و نباید به خودشان القا کنند که زمان بسیار کم و درس‌های بسیاری مانده است.

تست زدن درس‌های پیش دانشگاهی

با توجه به اینکه درس‌های پیش دانشگاهی یک تمام شده است و دانش آموزان درس‌های پیش دانشگاهی یک را فرا گرفته‌اند، بهتر است یک هفته به خودشان فرصت بدهند و فقط تست‌های درس‌های پیش دانشگاهی یک را بزنند. با این کار مشکلات درسی ترم یک برای آن‌ها حل خواهد شد و می‌توانند ترم ۲ را هم که در حال مطالعه هستند بهتر یاد بگیرند.  یعنی در همین ترم هم درس‌های پیش دانشگاهی ۲ را بخوانند و هم تست‌های مرتبط با آن را بزنند.

دروس طلایی را با دقت بیشتری بخوانید

درس‌های پایه هم از اهمیت و ضریب بالایی در کنکور برخوردار هستند و باید از بعضی از آن‌ها به عنوان درس‌های طلایی نام برد. برای خواندن درس‌های پایه، بهتر است داوطلبان آن‌ها را بر اساس ضریبشان در کنکور بخوانند. وقتی به دانش آموزان گفته می‌شود که درس‌‌هایشان را بر اساس ضریب بخوانند یعنی الزاما دلیلی ندارد که همه کتاب‌های دبیرستان را کامل بخوانند و می‌توانند فقط کتاب‌هایی را که از اهمیت بیشتری برخوردارند با دقت و چندین بار مطالعه کنند. داوطلبان باید مطالبی که در کنکور اهمیت خیلی بیشتری دارد و فصل‌هایی را که تعداد تست‌های بیشتری از آن‌ها در کنکور می‌آید بیشتر و با دقت‌تر مطالعه کنند. البته دانش آموزان نباید هیچ کتابی را کلاً کنار بگذارند. یعنی نگویند مثلا من فلان کتاب را به هیچ وجه نمی‌خوانم و کنار می‌گذارم. تنها اجازه‌ای که این دانش آموزان دارند این است که بعضی فصل‌های بعضی کتاب‌های خاص را حذف و آن‌ها را تا حد امکان کمتر یا اصلا نخوانند. بهتر است این فصل‌ها قسمت‌هایی از کتاب باشد که در کنکورهای قبل تعداد تست‌های کمتری از آن‌ها آمده است.

زمان برای خودتان ذخیره کنید

اگر دانش آموزی فکر می‌کند در درسی خیلی ضعیف است و آن درس در رشته او از اهمیت بالایی برخوردار است، باید در این زمان باقی مانده با کمک معلم‌هایش و تلاش خودش این ضعف را برطرف کند. در این زمان باقی مانده تا کنکور، ذخیره زمان بسیار مهم است؛ ذخیره زمان یعنی اینکه یک دانش آموز حجم محدود از درس‌ها را در زمان کمتری بخواند که به همین دلیل توصیه می‌شود که برای درس خواندن از معلم یا دوستان موفق ترش کمک بگیرد تا زمان کمتری برای یادگیری از او گرفته شود.

زمان‌های مرده را با مرور زنده کنید

مرور برگه‌های خلاصه برداری شده که داوطلب از درس‌هایی که خوانده، برداشته است هم کمک زیادی به فرد می‌کند. داوطلبان می‌توانند از این برگه‌ها در زمان‌هایی که تلف می‌شود مانند وقتی که در مترو یا اتوبوس هستند برای مرور درس‌هایی که خوانده‌اند، استفاده کنند تا از زمان‌های باقی مانده تا کنکور بهترین استفاده را کرده باشند.

شماره تماس جهت مشاوره رایگان کنکور : 09127523889 آزمون برتر مهندس مسعودی استاد انتشارات گیلنا درس خواندن آسان است سایت رسمی انتشارات گیلنا سایت رسمی کنکو سایت رسمی کنکور اسان سایت رسمی کنکور اسان است طعم مطالعه طعم مطالعه با لذت مشاوره نحصیلی رایگان مشاوره کنکور مقالات کنکور مقالات کنکوری وبسایت رسمی انتشارت گیلنا وبسایت رسمی کنکور وبسایت رسمی کنکور اسان وبسایت رسمی کنکوراسان است کنکور کنکور آسان کنکور آسان است کنکور اسان کنکور اسان است کنکور برتر کنکور نیوز کنکورآسان گیلنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی