توصیه‌های مهم در ایام امتحانات نهایی

در ايام برگزاری امتحانات و حتي مدتی قبل از آن شور و هيجان خاصي در نوجوانان و جوانان پيدا می‌شود. همين امر، گاهي موجب تغييراتی در تغذيه،‌ خواب و بهداشت آنها می‌گردد. با توجه به فرارسیدن زمان امتحانات دانش آموزان چند نکته ساده و کاربردی متناسب را ذکر می‌کنيم:

 
1-در ايام امتحان بيشتر مواظب سلامت خود باشيد تا در معرض سرماخوردگی، گرمازدگی و مسموميت‌های غذايي و اختلالات هضم قرار نگيريد.
 
2-در طول روز آب کافی بياشاميد اما این کار نباید همراه غذا باشد. از خوردن قهوه و چای خيلي پررنگ خودداری کنيد. خوردن چای کم رنگ مفيد است. 
 
3- اگر احساس خستگی می‌کنيد کمی استراحت کنيد.
 
4-مصرف پروتئین به همراه صبحانه قبل از امتحان، موجب افزایش هوشیاری و تمرکز بهتر می شود.
 
5- مصرف کربوهیدرات‌های مناسب و کافی با افزایش یک ماده شیمیایی در خون به نام سروتونین باعث مهار درد، اشتها و اضطراب می‌شود.
 
6- در دوران امتحانات مصرف وعده‌های غذایی و میان وعده‌های کم حجم و کم چرب به منظور بهبود فکر اهمیت زیادی دارد.
 
7- شیر و موز به آرامش شما کمک می‌کند، شکلات نیز دارای اثر آرام بخشی است که می‌توان از آن به جای قند استفاده کرد.
 
8- انجام فعالیت‌های بدنی، استرس را کم می‌کند و با تنظیم جریان خون و خون رسانی به مغز، به شما آرامش می دهد.
 
9-از آماده شدن برای امتحان در شب امتحان بپرهیزید.
 
10- اگر نمی‌توانید بر کلیه مطالبی که در طول نیم سال تحصیل گفته شده است به خوبی مسلط شوید، مطالب و نکات مهم را انتخاب نمایید و سعی کنید آنها را به خوبی فراگیرید.
 
11- بی‌خوابی، بدخوابی،‌ نگرانی و اضطراب، سوء هضم، يبوست، پرخوری، تداخل در غذا (بجای نظم در غذا، خوردن مواد مختلف به فاصله‌های کم ) زياد خوردن ماست ترش و دوغ، خوردن مقدار زياد پنير ،‌سيب ترش، مقداری زيادی گشنيز و… فعاليت‌های فکری را دشوار نموده و حافظه و سرعت انتقال را موقتاً کاهش می‌دهد.
 
 
 
توصیه‌های مهم در ایام امتحانات نهایی,بهداشت مطالعه,مشاوره نحصیلی رایگان,کنکور,مهندس مسعودی٬ استاد٬انتشارات گیلنا٬کنکور٬ کنکور آسان است٬ کنکور اسان٬ کنکور اسان است٬ کنکور برتر٬ کنکور نیوز٬ کنکورآسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی