اعلام کدرشته محل های جدید در پردیس های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

اخبار

سازمان سنجش طی اطلاعیه ای کدرشته محل های جدید در پردیس های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی برای کنکور ۹۷ را اعلام کرد.

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ وزارت آموزش و پرورش پس از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۷ علاوه بر ظرفیت های مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) و اصلاحیه های بعدی آن، برای دانشگاه هایی که اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو نموده و یا متقاضی تکمیل ظرفیت در بعضی از کدرشته محل های مربوط به پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران بوده اند، با توجه به تایید پذیرش توسط دفتر گسترش آموزش عالی، اعلام کرده است: کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل بالای ۶۵۰۰ (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در صفحات ۲ و ۳ بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته (مندرج در سایت سازمان) و مفاد این اطلاعیه، از روز دوشنبه ۲۱ آذر لغایت یکشنبه مورخ ۲۷ آذر به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و ضمن اطلاع از کدرشته های مربوط، نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر تا ۲۵ کدرشته محل) به روش اینترنتی، اقدام نمایند.

۱- پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۹۷، منحصرا برای پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی صرفا براساس شرایط و ضوابط مندرج در صفحات ۲ و ۳ «بخش پیوست ها» دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۷ خواهد بود.

۲- پذیرفته شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند، مجاز به ثبت نام و شرکت در گزینش رشته های تحصیلی مندرج در این اطلاعیه نمی باشند.

۳- داوطلبانی که قبلا در یکی از کدرشته محلهای پردیس های دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی شده اند ولی به علت (موارد پزشکی، معدل و یا سن) واجد شرایط نبودند مجاز به شرکت در مرحله (تکمیل ظرفیت) نمی باشند. لازم به توضیح است از این دسته از داوطلبان در شهریور ماه به علت نداشتن شرایط، مصاحبه تخصصی بعمل نیامده است.

۴- داوطلبانی که از آنان مصاحبه تخصصی بعمل آمده و دلیل مردودی آنان منحصرا نداشتن حدنصاب در مصاحبه تخصصی بوده، مجاز به انتخاب رشته مجدد در این مرحله (تکمیل ظرفیت) خواهند بود.

۵- آن دسته از داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته علاقمندی خود را به رشته های تحصیلی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اعلام ننموده اند و واجد شرایط می باشند در این مرحله برای ﺷﺮﻛﺖ در ﮔﺰﻳﻨﺶ اﻳﻦ رﺷﺘﻪ ﻫﺎ، ﻻزم اﺳﺖ ﻗﺒﻞ از اﻧﺘﺨﺎب رﺷﺘﻪ اﻳﻨﺘﺮﻧﺘی، ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺒﻠﻎ ۵۵.۰۰۰ (پنجاه و پنج و ﻫـﺰار) رﻳـﺎل ﻣﻨﺤﺼـﺮا ﺑﺼﻮرت اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜی، از ﻃﺮﻳﻖ ﻛﺎرت ﻫﺎی ﺑﺎﻧﻜی ﻋﻀﻮ ﺷﺒﻜﻪ ﺷﺘﺎب اﻗﺪام ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.

۶- در گزینش نهایی رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی منحصرا کسانی به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام می گردند که برابر برنامه زمانی، در مراحل فرآیند مصاحبه و یا سایر مراحل گزینش شرکت نموده و صلاحیت عمومی و تخصصی آنان نیز مورد تایید آموزش و پرورش قرار گرفته و همچنین حدنصاب نمره علمی نهایی لازم را در مقایسه با سایر داوطلبان درکدرشته محل انتخابی کسب نمایند.

۷- شیوه پذیرش و گزینش در مرحله تکمیل ظرفیت، همانند رشته های متمرکز با شرایط خاص در آزمون سراسری سال ۹۷ انجام خواهد شد.

۸- داوطلبانی که در فرایند تکمیل ظرفیت، در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند و متعاقب آن در رشته های نیمه متمرکز دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز قبول شوند، ملزم به ثبت نام و تحصیل در رشته نیمه متمرکز بوده و قبولی متمرکز آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

۹- از معرفی شدگانی مصاحبه اختصاصی به عمل خواهد آمد که دارای شرایط و ضوابط اختصاصی رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش «بخش پیوست» دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۷ و اطلاعیه های اصلاحی بعدی سازمان سنجش آموزش کشور (کسب نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه گروه آزمایشی مربوط برای مجاز شدن برای انتخاب رشته، داشتن حداقل معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه¬ی دوم (معدل سه پایه اول، دوم و سوم)، برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، داشتن حداکثر سن ۲۲ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (۱/۷ ۱۳۷۵ به بعد) و …) باشند. در غیر این صورت انجام مصاحبه علمی – تخصصی، منتفی خواهد بود. بر این اساس از داوطلبانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نمایند از فرآیند مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت های عمومی حذف خواهند شد.

تبصره: حداقل معدل و حداکثر سن، تحت هر شرایطی تغییر نخواهد کرد.

۱۰- دامنه پذیرش و محل خدمت در کلیه کدرشته محل های مربوط به مرحله تکمیل ظرفیت صرفا براساس دامنه پذیرش و محل خدمت مندرج در دفترچه شماره (۲) و اصلاحیه های بعدی می باشد.

۱۱- چنانچه فردی با ارائه اطلاعات نادرست پذیرفته شود و یا متعاقب آن مشخص گردد که شرایط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت نام، تحصیل و یا استخدام آزمایشی و قطعی، قبولی وی لغو می گردد و حسب مورد مکلف به پرداخت خسارت های ناشی از آن خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش اول )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش اول ) یکی از سوالاتی که ذهن اکثر داوطلبان کنکور را درگیر کرده است، این است که چطور برای کنکور درس بخوانند تا بهترین نتیجه را بگیرند. داوطلبان باید توجه داشته باشند که برای رسیدن به نتیجه دلخواه، بعد از یک برنامه منظم …

تماس تلفنی