اسلایدشو

آدامس و کنکور!!

کنکور16

پژوهشگران آمريکايي دريافتند: دانش آموزاني که قبل از کنکور، به مدت 5 دقيقه آدامس ميجوند، نمراتي به مراتب بهتر از ديگر دانش آموزان کسب ميکنند.

 

بر اساس يافته هاي پژوهشي «سرگئي اونيپر» محقق دانشگاه سنت لورنس، انجام فعاليتهاي فيزيکي مختلف ميتواند عملکرد دانش آموز را ارتقا دهد و اين تحقيق نشان داده که فعاليت فيزيکي حتي ميتواند به جويدن آدامس هم محدود شود.

 

وي بر اساس يافته هاي حاصل از اين پژوهش اعلام كرد: جويدن آدامس بايد داراي ويژگيهاي خاصي باشد تا براي دانش آموز، امتيازاتي داشته باشد؛ اول اينکه بايد تنها به مدت پنج دقيقه قبل از کنکور جويده و نيز از جويدن آن در طول جلسه کنکور پرهيز شود.

 

يافته هاي اين پژوهش نشان مي دهد: مزاياي جويدن آدامس قبل از کنکور، حداكثر 15 تا 20 دقيقه ابتدايي را شامل ميشود و بيشتر از آن دوام نمي آورد.

در سال 2009 آقای دکتر جانسون آزمایش جالبی را برای پی بردن به این موضوع که " آیا جویدن آدامس با هوشیاری ارتباط دارد " طراحی کرد .

او در این آزمایش قطر مردمک چشم را به عنوان شاخصی برای اندازه گیری میزان هوشیاری معرفی کرد . نتیجه این آزمایش حاکی از آن بود مه جویدن آدامس باعث افزایش هوشیاری می شود . مستندات و نتایج این تحقیق در نشست علمی سالانه انجمن روان شناسان بریتانیا منتشر شده است .

نتایج تحقیقات انجام شده به وسیله تانزر در سال 2009 مه در سایکولوژیکال ریپورت است و توچا و سمیپسون در سال 2011که در elsevier  منتشر شد حاکی از آن است که آدامس جویدن باعث افزایش دقت و تمرکز هنگام انجام کار می شود . علاوه بر این تحقیقات انجام شده در سال 2011 وسیله انیپر که نتایج آن در ساینتیفیک ری سرچ انتشار یافت نشان داد که جویدن آدامس باعث افزایش قدرت ادراکی و استنتاجی می شود .

آدامس و استرس

این پژوهش به سرپرستی اندرو اسکولی استاد علوم رفتاری و مغزی در دانشگاه سوئین برن استرالیا انجام گرفته است . شرکت کنندگان در این تحقیق در حین آدامس جویدن اضطراب کمتری داشتند . در افرادی که آدامس می جویدند ، هنگام بروز استرس های خفیف کاهش اضطراب 17 درصد و در صورت بروز استرس های متوسط کاهش اضطرابشان نزدیک به 10 درصد برآورد شده است .

در حالی که در افرادی که آدامس نمی جویدند اینتاثیرآرام بخش مشاهده نشد .

آدامس و آرامش

تحقیقات نشان می دهد آدامس جویدن سرعت جریان خون را به مغز افزایش می دهد . طبق این مطالعات سرعت جریان خون مغزی با آدامس جویدن حداقل 25 تا 40 درصد بیشتر می شود نتایج الکتروانسفالوگرافی هم بیانگر آن است که آدامس جویدن روی عملکرد مغزی با افزایش پاسخ تاثیر می گذارد که همین موضوع باعث آرامش فرد می شود .

مهندس سلام – سایت کنکور نیوز – ارتباط مستقیم : 09127523889

شماره تماس جهت مشاوره رایگان کنکور : 09127523889

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی