روش های مدیریت زمان برای شرکت در کنکور ( بخش اول )

اسلایدشو

روش های مدیریت زمان برای شرکت در کنکور ( بخش اول )

همانطور که مطرح شد آگاهی از نحوه مدیریت زمان و اینکه چگونه وقت خود را مدیریت کنیم به افراد کمک می کند در ابعاد مختلف زندگی به موفقیت بیشتری برسند که اگر شما هم می خواهید از مزایای مدیریت زمان بهره مند شوید می توانید از روش های مدیریت زمان که در ادامه می آید استفاده کرده و آن ها را در زندگی خود به کار ببرید .

برخی از تکالیف را محول کنید

برای همه ما معمول است که وظایف بیشتری نسبت به توانایی خود در انجام آن ها بر عهده بگیریم که این کار اغلب منجر به استرس و فرسودگی شغلی می شود . محول کردن تکالیف به معنای فرار از مسئولیت نیست بلکه در عوض به معنای یادگیری مدیریت صحیح تکالیف است .

لازم است با توجه به مهارت ها و توانایی های خود ، برخی از تکالیف را به دیگران بسپارید تا بتوانید زمان و انرژی کافی برای انجام تکالیف خود داشته باشید . این امر نه تنها زمان شما را کمی آزاد می کند بلکه به اعضای تیم نیز کمک می کند که مانند یک قطعه اساسی از یک پازل ، با شما همکاری کنند .

کارها را اولویت بندی کنید

برای مدیریت زمان ، قبل از شروع کار ، فهرستی از تکالیف خود فراهم کنید که به توجه فوری شما نیاز دارند تا با این کار ، اول وظایفی را انجام دهید که اولویت بیشتری دارند . در این صورت و با انجام کارهای مهمتر استرس کمتری برای انجام تکالیف دیگر خود دارید و در نتیجه بهره وری شما نیز افزایش می یابد .

آیا غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟ آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می کنید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمانتان برای انجام آن ها کافی نیست ؟ راه حل این مسئله این است که وظایف خود را سازماندهی کرده و از وقت خود به طور موثری استفاده کنید .

مدیریت زمان به شما در کاهش استرس و بهبود بهره وری در محل کار و در خانه کمک می کند که در ادامه مقاله به راهکارهای لازم برای مدیریت زمان پرداخته شده است . اینکه کدام راهکار مناسب است بستگی به شرایط و موقعیتی است که در آن قرار دارید و بنابراین تصمیم گیری در مورد انتخاب روش مدیریت زمان و اینکه چگونه وقت خود را مدیریت کنیم به عهده شماست اما قبل از آن لازم است در مورد مدیریت زمان بیشتر بدانید .

 


مهندس احمد سلام مشاور برتر موسسه کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی