کنکور و بی خوابی ها و پر خوابی هایش (بخش اول)

اسلایدشو

کنکور و بی خوابی ها و پر خوابی هایش (بخش اول)

اهمیت خواب کنکوری ها , ناگهان تصمیم به تغییر الگوی خواب نگیرید. این یک روند چند هفته‌ای است. سعی کنید هر دو یا سه روز یک ربع زودتر بیدار شوید . شام را دیروقت نخورید تا اجازه دهید که تا زمان خواب هضم شود. ازطرفی شام سنگین میل نکنید.
اهمیت خواب کنکوری ها , مشکل خواب داوطلبان کنکور سراسری یکی از مباحثی چالش برانگیزی است که بسیار برای داوطلبان کنکور پیش می آید خواب بیش از اندازه است ! این مشکلی است که بسیاری از دانش آموزان با مشاوران خود در میان می گذارند. اما با بررسی بیشتر بحث فراتر از این می رود و مشکلات بیشتری نیز پیش می آید.

اهمیت خواب کنکوری ها : بسیاری با مراجعه به مشاوران از آن ها راه حلی برای مشکل خواب کنکوری های خود می خواهند بخصوص خواب زیاد بهاری که از عید مشکل سار می شود و باعث کاهش ساعات مطالعه و در برخی موارد حادتر باعث افت درسی داوطلب می شود. با یک حساب کوچک به راحتی مسائل روشن می شود. بیایید با هم در این مورد بحث کنیم.

اهمیت خواب کنکوری ها : در حالت کلی روزهایی که مدرسه باز بوده و شما به مدرسه می روید، تقریبا ۶-۷ ساعت از روز خود را در آن جا می گذرانید. پس تا اینجای کار شما از ۲۴ ساعت روز ۱۸ ساعت دیگر دارید. در روز شما اگز ۲ ساعت کلاس اضافه نیز بروید تقریبا ۱۶ ساعت باقی می ماند.

از این ۱۶ ساعت شما ۲ ساعت نیز برای استراحت زمان دارید بنابراین ۱۴ ساعت باقی می ماند. اما این مقدار در روز های تعطیل بین ۲۰ تا ۲۲ خواهد بود.(خودتان حساب کنید.) حال اگر شما ۸ ساعت(زیاد است! ۶- ۷ ساعت کافی است) بخوابید ۶ ساعت وقت مطالعه دارید. حال بسیاری از دانش آموزانی که مراجعه می کنند فقط ۳ ساعت درس می خوانند! و مشکل اصلی در همین است که از ساعت هایی که بیدار هستند نیز استفاده نمی کنند.

 


مهندس احمد سلام مشاور برتر موسسه کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی