یک شروع خوب به توصیه کنکور نیوز

اخبار

یک شروع خوب به توصیه کنکور نیوز

همیشه برای شروع مطالعه ی جدی به عنوان یک کنکوری اتاقت رو مرتب می کنی،کتابها رو توی قفسه ها میچینی و یه برنامه ریزی انجام میدی و شروع میکنی.

اما چرا نود درصد این برنامه ریزی ها به سرانجام نمی رسند؟

نظر خودت چیه؟

به نظر من،به عنوان کسی که خودم مدت زیادی درگیر کار کنکور بودم دلیل این ناکامی های مداوم توی برنامه ها و درس خوندن ها فقط یک چیزه:

عدم تمرکز روی کار و هدف

دوست خوبم،باید یاد بگیری در تک تک لحظات این حدود یک سالی که برای ورود به دانشگاه تلاش می کنی هر روز و هر ساعت و هر دقیقه هدفت جلوی چشمت باشه.

تمرکز داشته باش و به درس ها و به هدف فقط و فقط با تجسم فکر کن!

تو با افکارت و انرژی های درونیت قدرت هر چیزی رو داری! فقط باید تمرکز کنی!

من روش های محبوب خودم رو بهت میگم. امتحان کن.بهت قول میدم نتیجه میگیری:

تند و سریع درس بخوان! سه بار خواندن یک صفحه در ده دقیقه هر بار حدود سه دقیقه خیلی موثر تر از یکبار خواندن در ۱۰ دقیقه است. اصولا اینو بدون که مغز تو با تکرار همه چیز رو یاد میگیره و توی پست های بعدی بهت میگم که باور کنی مرور از خود خوندن درس مهم تره! منتظر تکنیک های تند خوانی و مرور حرفه ای که برات میذارم باش!

“این قسمت رو بعد باید بیشتر بخونم” ممنوع! تا چیزی رو یاد نگرفتی ازش نگذر! یاد بگیر که هر کلمه که توی هر گوشه از کتاب های تو هست حتما و بدون شک سوال کنکوره! وقتی چیزی رو میگذاری واسه بعد که بخونی هیچوقت نمیخونیش!

وقتی درس داری بلافاصله شروع کن! خودت خوب میدونی هر لحظه واسه شروع نکردن بهانه هست! و هر لحظه واسه شروع کردن تو دیره! زودباش و وقت رو هدر نده! هیچ کس و هیچ چیز ارزش وقت و آینده و هدف تورو نداره!

مطالب سنگین رو تیکه تیکه کن! مثال میزنم برات! من خودم جزوه ی اسید و بازم رو به ۴ قسمت ۲۰ صفحه ای تقسیم کردم.اینقدر اعتماد به نفس و آرامش به آدم میده که نگو!

حرف برات زیاد دارم.اما خودم هیچوقت از مطالب طولانی واسه کنکور خوشم نمیومد.تیکه تیکه اش میکنم برات! چون یه کنکوری وقتش با ارزشه. باید کاربردی بخونه!

یادت باشه تمرکز کنی و درس هات و هدفتو عاشقانه دوست داشته باشی!

مواظب ذهنت باش!

مهندس احمد سلام مشاور برتر موسسه کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی