روش استفاده از وقت های مرده

اخبار

اهمیت استفاده از اوقات مرده به قلم کنکور نیوز

حتما برای شما هم پیش آمده که با وجود آنکه سعی بسیار دارید تا ساعت مطالعه ی بالایی داشته باشید اما در پایان روز میبینید که ساعات بسیاری تلف شده و تنها اندکی از آنرا به صرف مطالعه پرداختید و نمیدانید بقیه ساعات چه کار کردید و چرا باز هم وقت کم آوردید.

این مسئله در بین داوطلببین کنکوری عادی و طبیعی است زیرا آنها به ( وقت های مرده ) توجه نمیکنند!

وقت های مرده زمانهایی است که شما مشغول به انجام کارهای روزمره ی خود هستید کارهایی که حتما باید انجام شوند مثل رفت و آمد به مدرسه ، زنگ های تفریح ، در کلاس قبل از آمدن دبیر و خیلی از اوقاتی که بصورت مرده در می ایند و بدون هیچ توجهی از دست میروند!

این مسئله در بین داوطلببین کنکوری عادی و طبیعی است زیرا آنها به ( وقت های مرده ) توجه نمیکنند!

اول از همه اوقات مرده ی خود را شناسایی کنید . در یک شبانه روز به دقت انها را بررسی کنید . انها را از نظر ضرورت انجام دسته بندی کنید و ببینید ایا اصلا نیاز به انجام انها هست یا خیر؟ مثلا ایا ضروری است که هر روز ساعتی را پای اینترنت وقت بگذراید؟

پس از شناسایی انها برای پر کردن این اوقات بصورت بهینه برنامه ریزی کنید. مثلا اگر دانش آموز تجربی هستید در این اوقات مرده به مرور نکات زیست شناسی بپردازید. یا یک تست ریاضی یا فیزیک بزنید. یا میتوانید لغات و یا تاریخ ادبیات را مرور کنید.

دقت کنید اوقات مرده وقتهای اصلی مطالعه ی شما نیستند. یعنی نباید خیلی سفت و سخت مطالعه کنید. همین که از وقت خود بهینه استفاده کردید و چه بهتر که با درس هم پر شده اند خیلی خود و رضایت بخش است.

در آخر اینکه اهمیت این مورد را جدی بگیرید! دروس کنکور نیاز به مرورهای بسیار بسیار زیاد دارند تا در حافظه ی بلند مدت شما ثبت و ضبط شوند. هرچقدر مرور و تکرار کنید باز هم کم است . باید طوری مطالب را فرا بگیرید تا برای تستی که فقط ۳۰ ثانیه وقت دارد بتوانید فورا مطالب را از حافظه به پاسخنامه منتقل کنید.

 

مهندس احمد سلام مشاور برتر موسسه کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی