چرا اینقدر کندی؟ از کنکور نیوز

اخبار

چرا اینقدر کندی؟ از کنکور نیوز

فکر می کنی چرا اینقدر کندی؟؟

چرا وقتی می خوای یک ساعت درس بخونی اگه حواست به ساعت نباشه بعد از نیم ساعت به خودت میای می بینی هنوز دو صفحه هم نخوندی؟؟

من دلیلش رو بهت میگم!

می دونم وقتی درس می خونی می ری تو فکر.فکر آینده و درسا و این که نتیجه چی می شه…

کار درستی می کنی! تو باید به رویاهات فکر کنی!

اما دوست خوبم! فکر کردن زمان خاص خودشو داره و تو باید افکارت رو کنترل کنی!

زمانی که درس می خونی فقط و فقط درس بخون! بخاطر خودش،نه بخاطر هدف و نه به خاطر هیچ چیز دیگه!

عاشق کتاب هات باش!

عشق ورزیدن به هر چیزی قدرت اون رو صد چندان می کنه و تو باید توی زندگیت برای هر کاری که انجام می دی عشق بذاری!

یادت باشه وقتی که داری یک صفحه رو می خونی یه سری کارا رو حذف کنی و یه سری دیگه رو واسه ی خودت عادت! (حذف به قرینه معنوی!)

به جای کلمه خوانی عبارت خوانی کن! چشماتو عادت بده که یک عبارت رو یکجا با هم ببینه نه اینکه هر عبارت رو کلمه کلمه!(حذف به قرینه ی؟؟)

وقتی درس می خونی صدات درنیاد! دیدی بعضیا وقت درس خوندن همش تکرار میکنن؟ یا مثلا میرن کتابخونه همش وز وز می کنن؟ از اونا نباش! اگر هم هستی صداشو درنیار! صدای خوندنت رو میگم! سرعتتو میاره پایین!

نذار چشمات بپره! بعضی وقتا یه جای مطلبی یهو چشمت میره سمت خطوط بالا می بینی “ای بابا فلان جا یادم رفت!” بعد می ری دوباره بخونیش! این یه افتضاح به تمام معناست! واسه اینکه افتضاح به بار نیاری با انگشت یا مدادت زیر خطی رو که می خونی دنبال کن!

روی کلمه ها مکث نکن! اینقدر وقت تلف نکن زود برو جلو! یادت باشه زندگی بیمکث جریان داره!!!

حوزه ی دیدت رو وسیع کن! این حرفم کنایه داره! معنی نزدیکش اینه که توی خوندن یه عبارت حواست به جملات بعدی هم قبل از خوندنشون باشه.گوش کن! منظورم این نیست که از تمرکزت کم بشه هااا! فقط عادت کن! معنی دورش هم ربطی به روخوانی نداره،منظورم این بود که وقتی یه مطلب رو میخونی سعی کن به مطالب قبلی که توی فصل ها و یا حتی درس های دیگه یاد گرفتی ربطش بدی.یادت باشه همه ی علوم یک سرچشمه دارن! از هم جداشون نکن!

دوباره برات می نویسم. یادت باشه مواظب ذهنت باشی! هر فکری لیاقت ذهن تو رو نداره!

مطالعه ی خوبی داشته باشی!

مهندس احمد سلام مشاور برتر موسسه کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی