بهترین فرصت در نوروز از دید کنکورنیوز

اخبار

بهترین فرصت در نوروز از دید کنکورنیوز

دانش‌آموزان سخت‌کوشی نهمی، با رسیدن به نیم‌سال دوم، برنامه‌ریزی جدی‌تری را برای آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه‌دولتی انجام می‌دهند.

یکی از زمان‌های بسیار تأثیرگذار در نیم‌سال دوم، دوران طلایی نوروز است. در این بازه‌ی زمانی، مدارس تعطیل است و دانش‌آموزان می‌توانند با انگیزه‌ای مضاعف برای آزمون ورودی مدارس تلاش کنند.

نکته‌ی بسیار مهم این است که از درس‌های سال هشتم هم در آزمون تیزهوشان سؤال طرح می‌شود و دوران طلایی نوروز با توجه به تعطیلی مدارس، فرصت خوبی را برای مطالعه‌ی آن‌ها به‌ وجود می‌آورد.

همچنین دانش‌آموزان از تعطیلات نوروز برای تمرین آزمون‌های تیزهوشان و نمونه‌دولتی سال‌های گذشته استفاده می‌کنند تا با نمونه‌سؤالات مشابه آشنا شوند و اشکالات و یادگیری‌های ناقص خود را برطرف کنند.

واقعیت این است که هر دانش‌آموزی می‌تواند نوروز را برای خود تبدیل به فرصت کند. نظر شما چیست؟ شما برای نوروز چه برنامه‌ای دارید؟

از همین امروز برای عید برنامه‌ریزی کنید

بسیاری از ما همیشه دوست داشته‌ایم در یکی از زمینه‌ها بهتر باشیم؛ اما فرصتی برای این تغییر پیدا نمی‌کنیم. مثلاً در درسی آن‌طور که باید قوی نیستیم یا زبان انگلیسی یا عربی را خوب کار نکرده‌‌ایم.

نوروز فرصتی است برای شروع تغییرات بزرگ و زمانی است برای ایجاد عادت‌های اساسی و ماندگار در خودمان.

برای دوران طلایی نوروز، از الان برنامه‌ریزی کنید. اگر همیشه برای درسی مثل ریاضی دغدغه‌ داشته‌اید، تصمیم بگیرید و روزی چند صفحه از آن را بخوانید و مسئله حل کنید. روزی چند واژه‌ی انگلیسی و عربی یاد بگیرید و هر روز آن‌ها را تکرار کنید.

برخی از شما می‌خواهید امسال در آزمون ورودی تیزهوشان شرکت کنید؛ بنابراین باید برای آن به‌طور جدی برنامه‌ریزی کنید.

برای آمادگی هرچه بهتر در این آزمون‌ها، همه‌ی آزمون‌های قبلی را بررسی کنید و تمام پاسخ‌های درست و اشتباه و سؤالات نزده را دوباره تمرین کنید و پاسخ‌های خود را دوباره تحلیل کنید. به یاد داشته باشید که این کار را هر روز انجام دهید. نیروی تکرار بسیار قوی است و باعث تغییرات شگرفی می‌شود؛ تغییراتی که خودتان هم باورش نمی‌کنید.

شاید بگویید که از امروز تا دوران عید، سه هفته مانده است. درست؛ اما این دوره آن‌قدر مهم است که باید از همین امروز برای آن برنامه‌ریزی کنید.

با دوستان خوب خودتان تیم درست کنید

سعی کنید با دوستان هم‌کلاسی‌تان، تیم دوسه‌نفره یا چندنفره بسازید. با بودن در گروه است که می‌توانید نقاط قوت خود را بشناسید و حداکثر بهره را ببرید. توصیه می‌کنم در پایان کلاس درس، این پرسش را به بحث بگذارید: بهترین نکته‌ی درسی که آن روز یاد گرفته‌اید چیست و چرا از یادگیری‌اش لذت می‌برید؟

گفت‌‌وگو و تبادل‌نظر درباره‌ی نقاط قوت بازی انگیزه‌بخش و انرژی‌دهنده‌ای است که هر دانش‌آموزی را سرحال می‌آورد. هر کدام از شما وقتی آموخته‌ها و علایق خود را صمیمانه با یکدیگر قسمت می‌کنید، بهتر می‌آموزید.

نکته‌ی مهم‌تر: از نقاط قوت هم‌تیمی خود، واضح و آشکار، تجلیل کنید و توضیح دهید که چرا او را عضوی تا به این حد ارزشمند برای تیم خود می‌دانید. مطمئن باشید که با اتخاذ این روش، خیلی زود، هم بهتر یاد می‌گیرید و هم هنر ارتباط جمعی را در خودتان تقویت می‌کنید.

مهندس احمد سلام مشاور برتر موسسه کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی