برنامه‌ریزی برای مطالعه دروس کنکور

اخبار

برنامه ریزی برای مطالعه دروس کنکور

همانطور که دفعه قبل گفتم شما باید تغذیه مناسب و خواب تنظیم و کافی داشته باشید ۶الی ۸ ساعت خواب می تواند کافی باشد.
یکی از کارهای بسیار ضروری که باید انجام دهید داشتن برنامه منسجم و خوب است بدون برنامه شما نمیتوانید به نتیجه مطلوب برسید داشتن برنامه از استرس شما میکاهد ومیزان اطمینان شما را بالا میبرد نکاتی که باید در برنامه ریزی در نظر بگیرید این است که در یک روز چنددرس تخصصی وعمومی را قرار دهید همچنین در حین مطالعه اگر احساس کردید از خواندن ان درس لذت میبرید به خواندن ان ادامه دهید ویا اگر ازخواندن مطلبی خسته شدید به سراغ درس دیگری بروید.

سعی کنید برنامه انعطاف پذیری داشته باشید که اگر بنا به دلایلی نتوانستید به قسمتی از برنامه خود عمل کنید جا برای جبران وجود داشته باشدو به مشکل برنخورید سعی کنید درساعات مشخص روز درس خاصی رابخوانید این باعث میشود مغز شما شرطی شود و در ان ساعات مشخص کاملا اماده پذیرش مطالب مربوطه باشد بعداز هر۴۵ دقیقه درس خواندن حتما استراحت کنید این استراحت از ۱۵دقیقه کمتر نباشد واز نیم ساعت هم بیشتر نشود تاشما ازفضای درس خواندن خارج نشوید یکی ازمسایلی که بسیار مهم است مرور کردن است حتما دربرنامه خود مرور درس های قبلی را قرار دهید وقتی شما مطلبی را میخوانید باید قبل از اینکه ان را فراموش کنید مرور کنید تا این مطلب کم کم از حافظه کوتاه مدت شما به حافظه بلند مدتتان منتقل شود زمان این مرورها نیز مهم است مثلا وقتی مطلبی را میخوانید قبل از۲۴ساعت اینده ان را مرور کنید سپس یک هفته بعد یک ماه بعد و چهارماه بعد دوباره مرورکنید سعی کنید جمعه ها رابرای جبران کاستی های برنامه هفتگی و همچنین تست زنی بیشتر و مرور قراردهید این که چه زمانی کدام درس را بخوانید بیشتر بستگی به خودتان دارد که در چه زمانی چه درسی را بهتر میفهمید اما اگر در ساعات اول روز یک درس حفظ کردنی مثل ادبیات را قرار دهید به تقویت حافظه شما کمک میکند در حین درس خواندن تمرکز داشته باشید ممکن است درحین مطالعه ذهن شما ناگهان به یاد مطلبی بیوفتد این دست خودتان نیست اما کنترل کردن ذهن و ادامه ندادن برای فکر کردن درمورد ان مطلب وسوق دادن ذهن به سمت درس،دست خودتان است میتوانید ان مطلب را جایی یادداشت کنید و بعدا درموردش فکر کنید یا اگر مهم نیست ذهن خود را درگیر نکنید با تمرکز کردن ساعت مفید مطالعه خود را افزایش دهید،هستند کسانی که ساعت مطالعه زیادی دارند اما به دلیل نداشتن تمرکز ساعت مفید مطالعه ان ها پایین می اید بازدهی کم میشود وبه نتیجه مطلوب نمیرسند بچه هایی که بادرس خواندن ارتباط حسی ندارند به طور مثال نیم ساعت مطالعه را دوساعت میخوانند.

سعی کنید ان قسمتی از درس را که میخوانید خوب بفهمید وتجزیه تحلیل کنید سپس مطالب بعدی را بخوانید چراکه اگر شما ۸۰درصد مطالب را به اندازه صددرصد بفهمید خیلی بهتر از این است که ۱۰۰درصد مطالب را به اندازه ۸۰درصد بفهمید.

چیزهایی که حواس شما راپرت میکند مثل عکس ها وپوسترهای از محیط مطالعه خود خارج کنید سعی کنید محیط مطالعه ثابتی داشته باشید وان را تغییر ندهید .

اگرساعت مطالعه کمی داشتید یکدفعه ان را زیادنکنید و کم کم ساعت مطالعه خود را افزایش دهید تست فراوان بزنید تا هم با نکاتی که درتست ها وجود دارد اشنا شوید و به تکنیک های تست زنی کم کم پی ببرید وهم زمانی که کنکور میدهید با تست های اشنای بیشتری مواجه شوید درتست های ترکیبی زمان بندی را انجام دهید تا درزمان کنکور با کمبود وقت مواجه نشوید. شیوه درست درس خواندن وروش خواندن هردرس را نیز دراینده براتون میذارم.

باشور وانگیزه درس بخوانید از آن لذت ببرید وموفقیت را لمس کنید…

 

مهندس احمد سلام مشاور برتر موسسه کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی