فقط همين يک برنامه‌!

فقط همين يک برنامه را نگاه مي‌کنم و بعد مي‌روم سر درسم. شايد باور نکنيد، اما تمام مدتي که در خانه بودم، اين يک جمله را به خودم  مي­گفتم و آخر هم سر درسم نرفتم!

جالب اين است که بي‌مزه‌‌ترين برنامه­هاي تلويزيون برايم جذاب شده بود! انگار مرا با قوي‌ترين چسب موجود، محکم روبروي تلويزيون چسبانده بودند و موظف بودم که تمام برنامه‌ها را تماشا کنم؛ برنامه‌هايي که در حالت عادي و وقتي تکليف درسي نداشتم، نيم نگاهي هم به آنها نمي‌انداختم. اگر هم پدر يا مادرم تذکر مي‌دادند، قهر مي‌کردم و مي‌گفتم خودم بزرگ شدم و صلاح کار خودم را مي‌دانم، و در نتيجه، مهم­ترين  دوراني که بايد مطالعه مي‌کردم، وقتم را به بطالت گذراندم.
براي همين به داوطلبان پيشنهاد مي‌دهم که به هيچ وجه تلويزيون را بدون هدف روشن نکنند و بعد از اتمام برنامه مورد نظر خود (که آن هم يک يا دو برنامه انتخاب شده از بين تمام برنامه‌هاست)، بسرعت تلويزيون را خاموش کنند و به محل مطالعه خود برگردند. بهتر است که داوطلبان از ديدن برنامه‌هاي هيجان‌انگيز يا سريال‌هاي دنباله‌دار بپرهيزند و به برنامه‌هاي کوتاه طنز با توجه به نکات ذکر شده بالا بپردازند.

راستي برخي از بچه‌ها که خود بنا به دلايلي مطالعه نمي‌کنند، براي کاهش اضطراب خود سعي مي‌کنند که زمان دوستانشان را با کشاندنشان  به پاي تلفن تلف کنند؛ پس بايد مواظب تلفن نيز بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی