اسلایدشو
1

  

1. چطور می تونیم تو کنکورموفق بشیم و به اون نتیجه دلخواه و هدفمون برسیم؟
شما با استفاده از اون دو تا عامل که مکمل یکدیگر هستند می تونید به نتیجه برسید
 1.  برنامه ریزی خوب و منظم
2.  تکنیک و مهارت تست زدن
2. چرا بعضی اوقات هدفمون رو فراموش می کنیم و وسط راه دلسرد می شیم؟
چون رو باورو ایمانتون اون قدری که باید کار می کردید ، نکردید.
اگر کسی باور و ایمان قوی داشته باشه برای رسیدن به هدفش مایوس نمی شه،خب گاهی وقتا ممکنِ مایوس باشید اما بدونید هیچوقت ضعیف نیستید…
3. چرا تو کنکور آزمایشی ما نمی تونیم به اون نتیجه ای که می خوایم برسیم؟

و در هر کنکور آزمایشی،نسبت به قبلی بهتر بشیم ؟
 تنها راه موفقیت و افزایش رتبه در کنکور آزمایشی بحث تجزیه و تحلیل کردن کنکور آزمایشیه یعنی شما باید خودت کنکور آزمایشی رو تجزیه و تحلیل کنی که مثلا  این تست عربی رو درست زدی چرا؟
  غلط زدی چرا؟
اگه اصلا نتونستی بزنی چرا؟
 وقتی این چراها پیدا شد شما می بینی که هر کنکور آزمایشی نسبت به قبلی افزایش رتبه داری.
4. کدوم درس عمومی می تونه منو از بقیه داوطلب ها جلو بندازه؟
 درس عربی چون با توجه به انحراف معیار بالایی که داره و اکثرا پایین می زنن اگه کسی این درس بزنه رتبش هزاران نفر جابه جا می شه.
5. کدوم درس اختصاصی می تونه داوطلب های تجربی رو جلو بندازه؟
 درس ریاضی و زمین شناسی واسه بچه های تجربی رتبه سازه که تو زیر گروه دو غوغا می کنه برای کسایی که رشته دارو سازی می خوان.
6. کدوم دروس اختصاصی منو که داوطلب رشته انسانی هستم می تونه جلو بندازه؟
در گروه علوم انسانی دروس فلسفه و منطق ، روانشناسی ، معارف ، اقتصاد و علوم اجتماعی رتبه سازن؛ یعنی اینکه داشتن درصد زیر 80 در این دروس شمارو از گردونه رقابت برای کسب رتبه بالا خارج می کنه و ضعف در این دروس را نمی توان حتی با زدن درصد بالا در سایر دروس دیگر جبران کرد.
برای کسب رتبه ی بالا بعد از دروس ادبیات عمومی، ادبیات اختصاصی و تاریخ و جغرافیا اهمیت دارند.
7. یه کنکور آزمایشی مو خراب کردم آیا دیگه نمی تونم نتیجه بگیرم؟
اصلا همچین چیزی وجود نداره! اسمش روشه کنکور آزمایشی! گفتم فقط با تجزیه و تحلیل کردن کنکور آزمایشی و یه برنامه ریزی خوب و منظم می تونید نتیجه های بهتر بگیرید.
8. آیا حالا که چهار، پنج ماه به کنکور مونده می شه نتیجه گرفت؟
اگر دو تا عامل تکنیک و برنامه ریزی باشه حتی تویک ماه هم می شه.
9. اگه بخوام تو کنکورزبان نتیجه ی خوبی بگیرم حتما باید درصد زبان اختصاصی ام هم خیلی بالا باشه؟
اصلا همچین چیزی نیست. برای کسب یه رتبه ی خوب و رسیدن به یه رشته ی خوب زبان مثلا انگلیسی ، فرانسه، روسی و آلمانی در دانشگاه های مطرحی مثل تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، الزهراو شما نیاز به داشتن درصد بالا در تمامی دروس عمومی میانگین بین 85   75 درصد اختصاصی حتی اگه 45 – 40 درصد هم باشه می تونید یه نتیجه عالی بگیرید.
10. درس زیست شناسی رو چه جوری بخونم که مطالب سریع از حافظه ام پاک نشه؟
برای اینکه با تمام وجودم به شما منتقل کنم که چطور یه داوطلب تجربی باید زیست رو بخونه تا دراون یه نتیجه ی خیلی خوب بگیره اینه که باید با تک تک سلول های بدنش زیست رو عمیق خوانی بکنه و به چهار مرحله مرور که یک روز پس از مطالعه، یک هفته ، یک ماه و چهار ماهه خیلی خیلی توجه داشته باشه.
11. این سهمیه منطقه 1و 2و 3 که تو کنکور می گن یعنی چی؟
 منطقه 1 اون مناطقی هستند که کاملا مرفه هستن و امکانات آموزشی خیلی خوبی دارن، منطقه 2 اون مناطقی هستن که از نظر امکانات آموزشی متوسطن و منطقه 3 اون مناطقی هستند که از نظر امکانات آموزشی واقعا در سطح پایین هستند و باتوجه به این بحث ها به این سه منطقه بنا به عدالت سهمیه منطقه مورد نظر تعلق می گیره.
12. درس ریاضی و فیزیک رو چه جوری بخونم که درصد بالایی کسب کنم، خیلی زیاد می خونمشون و برنامه ریزیم هم خیلی خوبه ولی خوب نتیجه نمی گیرم؟
خب این همون بحث دو عامله در رابطه با شما عامل برنامه ریزی وجود داره و عامل تکنیک و مهارت تست زدن وجود نداره و این مسئله هیچ راهی نداره جز اینکه تکنیک های تست زنی و فوق حرفه ای ریاضی و فیزیک رو یاد بگیرید تا
به طرز معجزه اسایی این دوعامل با هم همراه بشن و درصد شما به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کنم.
13. لغات زبان رو هر چقدر می خونم سریع از یادم می ره چیکار کنم؟
 بهترین روش برای یادگیری لغات زبان روش نقل و قول و تصویر سازی است چون همونطور که می دونید یادگیری با تصویر اثرش 14 برابر بیشتر از روش های مرسوم دیگرهست وهم چنین نقل قول که فوق العاده هست براتون یک مثال از این روش نقل و قول و تصویر سازی می گم تا بهترمتوجه بشید مثلا می خواهید لغت Carpet که به معنای فرش هست رو یاد بگیرید خب، این رو چه جوری یاد بگیریم که خیلی خوب تو ذهنمون بمونه به این شکل که شما می گید مثلا طرف انقدر قرض هاش زده بالا که مجبور شده Carpet زیر پاشو بفروشه.
14. درس عربی رو خیلی خوب یاد می گیرم ولی بعد از چند مدت تمام مطالب از ذهنم پاک میشه ؟ چیکار کنم؟ شما دروس عمومی رو اول اینکه بلافاصله که می خونید باید تست هاشو بزنید و مطلب مهم دیگه در مورد درس عربی اینکه حتما باید یه روز یه نگاهی بهش داشته باشید و نباید اینجوری باشه که مثلا یک هفته بخونید و پروندشو ببندید و بذارید کنار! و مدام باید خلاصه ها و تست ها و لغت ها رو مرور کنید.
15. در درس دین و زندگی مشکلم اینه که مدام مفهوم آیه ها رو فراموش می کنم و کلا با تست های آیه ها مشکل دارم؟
دررابطه با خوب تست زدن در درس دین و زندگی و مخصوصا پاسخ دادن به تست های آیه مرور خلاصه ها خیلی نقش مهمی داره و برای اینکه آیه ها رو فراموش نکنید نباید اینطور باشه که شما مثلا کل آیه رو حفظ کنی باید از اون آیه مثلا یه خطی دو تا کلمه ی خیلی مهمش که خیلی خوب تو ذهنتون می مونه بیارین بیرون و اونو به ذهنتون بسپارید و اون آیه رو با اون دو تا کلمه بشناسین و تا می تونید خلاصه ها و آیه ها رو مرور کنید.
16. در درس شیمی 2 مشکل دارم و هر کاری می کنم نمی تونم جدول تناوبی رو حفظ کنم؟
خب عزیزم من هم نمی تونم جدول تناوبی رو حفظ کنم! ولی خب ، با توجه به تکنیک هایی که ما تو شیمی داریم که خیلی خنده دار و قشنگه… شما خیلی راحت می تونید به آسونی آب خوردن این مشکلتون رو حل کنید.
17. در درس فیزیک هر چقدر هم زمان و انرژی می ذارم و فرمول ها رو حفظ میکنم بازم یادم میره و در درس فیزیک نتیجه خوبی نمی گیرم ؟ 
خب ، اصلا نیازی به حفظ فرمول در درس فیزیک و ریاضی با توجه به دانستن تکنیک شما خیلی خیلی خوب می تونید بهترین نتیجه رو بگیرید و اصلا به مغزتون انقدر فشار نیارید که فرمول یاد بگیرید.
18. چرا در درس زمین شناسی هر چقدر که زمان می ذارم مطالب سریع از حافظم پاک می شه و نتیجه ی خوبی تو کنکور آزمایشی نمی گیرم؟
در مطالعه ی درس زمین شناسی نوشتن یه خلاصه نویسی خوب و فوق حرفه ای واقعا غوغا می کنه
مثلا فصلی مثل سنگ ها و کانی ها که خیلی هم در کنکور پرسواله نوشتن یه خلاصه نویسی فوق حرفه ای واقعا اهمیت داره و در مرحله دوم مرور خلاصه ها خیلی مهمه در پاک نشدن مطالب از حافظه بلند مدت.
19. تو کنکور آزمایشی همش زمان کم میارم و به یه درس عمومی مثل زبان هیچ وقت نمی رسم چیکار کنم؟
بحث مدیریت زمان واقعا یکی از مهارت های خیلی خیلی مهمه هر چقدر که شما تو خونه تست می زنی قضیه رو جدی بگیری و دقیقا با زمان تست بزنی به طبع تو کنکور آزمایشی موفق ترید ولی خب شما تو خونه کاملا در حال آرامش تست می زنی و اصلا به زمان توجه نمی کنی!! خب این واضحه که در کنکور آزمایشی با مشکل مواجه بشین، پس تا می تونید در خونه هم اون شرایط و فضای ذهنی رو واسه خودتون ایجاد کنید.
20. چه جوری برنامه ی تست زدن رو با برنامه ی کنکور آزمایشی مطابقت بدیم؟
خیلی راحت با استفاده از یه برنامه دو هفته ای به این صورت که در هفته اول فقط اختصاصی می خونی و در هفته دوم تست اختصاصی وعمومی می خونی و تست می زنی،دقت کنید در هفته دوم خوندنتون بیشتر شامل مرور خلاصه ها و زدن تست های سنجش و سراسری باشه مخصوصا تست های 5 سال اخیر یعنی از سال 85 به بعد.
21. اول خلاصه نویسی کنم یا اول تست بزنم؟
 بهتره اول تست بزنید و بعد خلاصه نویسی رو انجام بدی، وقتی شما تست بزنید به نکات خیلی مهم برخورد می کنید و خیلی نکان رو از دل تست ها بیرون می کشید ، خب بعدا در خلاصه نویسی خیلی راحت می توانید این نکات مهم رو به علاوه خلاصه نویسی خود اون مبحث یادداشت کنید .
22. آیا تست تالیفی هم بزنیم؟
در ماه های اخر به هیچ عنوان تست تالیفی نزنید و تا میتونید رو تست های سازمان سنجش و سراسری 5 سال اخیر تمرکز کنید چون تست های تالیفی سطح استانداری نداشته و موجب سردرگمی شما میشه.
23. در برنامه غذایی به چه نکاتی در رژیم غذایی مون توجه کنیم که باعث پیشرفت درسی مون بشه؟
 خب مشخصه تا می تونید از غذاهای پرچرب و پرکالری که از ارزش غذایی کمتری برخورداره استفاده نکنید و تا می توانید هر روز از میوه ها و سبزیجات حتما استفاده کنیدو برای تنظیم قند خون حتما از خرما ، کشمش و شکلات کاکائویی استفاده کنید، صبح ها همراه صبحانه اگه می تونید حتما از یه قاشق چایخوری عسل استفاده کنید چون واقعا تاثیر فوق العاده ای در یادگیری داره.
24. آیا در عمل کردن به برنامه ریزی روزانه ام باید دقیقا به حرف های مشاور و برنامه ریزم عمل کنم؟
 اصلا!!
برنامه ریزی روزانه یک کار کاملا شخصی است، ولی چون داوطلب سردرگم است و نمی داند مثلا میانگین ساعت مطالعاتی اش در روز، هفته ،ماه چقدر باید باشد اینه که مشاور و برنامه ریز یه چهار چوب کلی به اون می ده که از این سردرگمی در بیاد،ولی این خود داوطلبه که باید تغییرات و انعطاف ها رو تو برنامه ریزیش اعمال بکنه چون اگه نکنه همون مسئله دلسردی و زدگی از مطالعه ایجاد میشه

 25. چیکار کنم که تو ایام امتحانات هم به امتحاناتم برسم و هم اینکه از برنامه ی تست و کنکور عقب نیفتم؟
در ایام امتحانات شما به این شیوه درس می خونید (منظورم سال پیش دانشگاهیه) که مثلا شما دو روز تعطیل هستین برای امتحان زیست شناسی شما این کارو می کنید که زیست رو به صورت تشریحی میخونی و یه دو، سه نمونه آزمون تشریحی از خودت می گیری و مطمئن می شی که مثلا یه نمره 17- 16 می گیری چون معدل پیش دانشگاهی هیچ تاثیری تو کنکور نداره مثلا شما بیستم گرفتی که چی؟!!
خب دیگه تشریحی خوندن رورها می کنی و از همون مقدار مبحثی که می خوای امتحان بدی میای تست های سنجش و سراسری شو می زنی که این کار برای امتحان تشریحی هم خیلی مفیده چون شما درتست زدن به نکات خیلی مهمی برمی خورید که ممکنه تو امتحان هم به شما خیلی کمک بکنه و حتما هم همینطوره خب اینطوری شما با یه تیر دو نشون می زنید وهم به برنامه ی مدرستون رسیدگی می کنید و هم از برنامه ی کنکور تون عقب نمی مونید.
26. آیا با وجود داشتن تکنیک ها، سی دی ها و جزوات رتبه های برتر به کلاس های کنکورم ادامه بدم؟
  نیازی نیست،چون با این کار فقط زمانتونو می کشین و هیچ بازدهی خوبی نخواهید داشت فقط رو تکنیک ها تمرکز کنید و علمی درس بخونید.
27. از کجا بفهمیم که یک دبیر واقعا تکنیکی است و می تونه ما رو به یه نتیجه خوب برسونه؟
بهتون پاسخ می دم اون دبیری که با گفتن تکنیک هاش باعث بشه که شما از تعجب دهنتون باز بمونه! و وقتی تکنیک رو ازش یاد گرفتین بعد از همون مبحث 10 تا تست جلوی خودتون گذاشتین اگه 10 تا شم نتونستید بزنید
حداقل 8 تاشو درست بزنید.
28. گروهی با دوستامون درس بخونم مفیدتره یا تنهایی؟
توصیه نمیکنم گروهی با دوستاتون درس بخونید، چون هر قدر که گروهتون درس خون باشه، این موضوع ثابت شده که شاید از یه ساعت زمانی که مثلا واسه یک درس می ذارید یه ربع رو واقعا عمیق درس بخونید و اون 45 دقیقه رو بیشتر وارد بحث های دیگه و قصه گویی های خودتون می شید.
29. مطالعه یک داوطلب کنکوری باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟
 باید خیلی عمیق وپایدارباشه… عمیق وپایدار یعنی چی؟ یعنی مطالب کتاب درسی خیلی دقیق همراه با تمرکز بالا خونده بشه و پایدار باشه و تداوم داشته باشه، برای ماندن در حافظه بلند مدت که این کار با استفاده از چهارمرحله مرور که بهتون گفتم خیلی راحته، چون بازه ی زمانی می شه گفت زمان زیادی تا کنکور فاصله داریم و نکته ی مهم دیگه نداشتن وسواس در مطالعه هست، اگه یک خط کتاب رو عمیق خوانی کردید و مطمئن شدید یاد گرفتید به این وسواس های الکی و بی مورد اهمیت ندید و ازش بگذرید.
30. چه درسی رو چه زمانی بخونیم بهتره مثلا زیست شناسی رو شبا بخونم بهتره یا صبح ها؟
 هر زمانی که بهتر متوجه می شید و بازدهی تون بهتره مثلا دانش آموزی به من گفت اگه صبح ها زیست رو بخونم 20 بار هم بخونم اصلا خوب نمی فهمم ولی مثلا اگه شب ها 2 بار بخونم خیلی خیلی خوب می فهمم خب، ما
می گیم شبا بخونید،ببینید درسته که ما مشاور و برنامه ریز هستیم و به شما کمک می کنیم ولی مطمئن باشید هر راهی که شما رو بهتر به نتیجه برسونه ، شک نکنید اون بهترین راهه
31.  دانش اموز خیلی خوبی هستم معدلم هم بالاست،ولی در مطالعه خیلی وسواسی هستم، این مسئله واقعا منو عذاب میده و سرعت مطالعه منو خیلی کم می کنه خواهش می کنم کمکم کنید.
بحث وسواس در مطالعه واقعا نابود کنندس و به شدت سرعت مطالعه رو پایین میاره و مانع از مرورهای مکرر ما در
درس ها میشه پس تا میتونید رو خودتون کار کنید که این عادت بدتون رو کنار بگذارید مثلا وقتی شما داری زیست شناسی یا هر درس دیگه ای رو می خونی این حالت ایجاد میشه مثلا یک خط رو که خوندی و مطمئن شدی که فهمیدی دیگه نخونش اگه واقعا نمی تونی و این مسئله وسواس تورو وسوسه می کنه که برگردی و دوباره اون خط رو بخونی با یه ورقه سفید و یا با دستت روی اون خط رو که خوندی بپوشون وبرو سراغ خط بعدی.
32. آیا خلاصه نویسی واقعا اهمیت داره؟
آیا می تونیم از خلاصه نویسی رتبه های برتراستفاده کنیم یا حتما باید خودمون خلاصه نویسی رو انجام بدیم؟

خلاصه نویسی ویادداشت برداری برای موندن مطالب در حافظه مخصوصا بلندمدت خیلی اهمیت داره و خلاصه نویسی ویادداشت برداری هر شخص واسه خود اون شخص می تونه مفید باشه چون اون با برداشت شخصی که خودش از اون مطلب داشته اونو نوشته بنابراین حتی خلاصه نویسی رتبه اول هم واسه خودش مفیده این خلاصه نویسی فقط و فقط خود شماست که می تونه خیلی خیلی براتون ارزشمند و مفید باشه.
33. چرا نمی تونم دقیق درس بخونم و مدام حواسم پرت میشه؟
ببینید در دقیق درس نخوندن عوامل زیادی دخیل هستند از جمله نداشتن علاقه ، بی انگیزگی ، حواس پرتی و… در درس خوندن درست و دقیق حرف اول رو علاقه می زنه وقتی مسئله انگیزه و علاقه کاملا وجود داشت و شما با عشق درس خوندی هم عمیق و دقیق درس می خونی و هم از مطالعت لذت می بری دقیقا واضحه دیگه شما از کاری که خوشت بیاد انقدر محوش می شی که اصلا متوجه نمی شی دوروبرت داره چی می گذره ولی وقتی علاقه نداری معلومه حواست پرت می شه بهانه گیری می کنی و خیلی مسائل دیگه، پس تا می تونید با عشق درس بخونید تا این مشکلات پیش نیاد و محو کتاب بشید و در اون غرق بشید در ضمن جاهایی نشینید که حواستون پرت شه…
34.در کدوم کنکور آزمایشی  شرکت کنم بهتره؟ 
در انتخاب اینکه در چه کنکور آزمایشی شرکت کنید خیلی دقت کنید. دقیق و عاقلانه بدون توجه به تبلیغات کاذب تصمیم بگیرید…در آزمونی شرکت کنید که با برنامه درسی خودتون و برنامه ی مدرسه شما همخونی داشته باشه و سطح سوالات واقعا استانداردی داشته باشه، یعنی نه خیلی آبکی و نه خیلی عجیب و غریب و المپیادی باشه که من خودم اکثرا به داوطلب ها شرکت در کنکور های آزمایشی سازمان سنجش رو حتما پیشنهاد می کنم که سطح سوالات واقعا استاندارد و مشابه کنکور رو داره.
35. نمی دونم چرا در ازمون ها زمان رو  از دست می دم و تغییر فضای ذهنی واسم سخته، مثلا اینکه یه دفعه از سوالات ادبیات که تمومش کردم می خوام برم سراغ سوالت عربی دو سه دقیقه زمانو از دست می دم و نمی تونم سریع فضای ذهنی ام رو تغییر بدم؟
در پاسخ به سوال این دوست عزیز می گم که برای رفع مشکل هیچ راه حلی نیست جز زیاد آزمون دادن تا این مسئله تغییر فضای ذهنی برای ذهن با تداوم و تکرار عادی بشه و در آزمون مشکلی پیش نیاد.
36. نمی دونم چرا با وجود تلاش های زیادی که در درس خوندن انجام میدم نتیجه ی خوبی نمی گیرم و وقتی کارنامه ی آزمونم رو می بینم دلسرد و ناامید میشوم؟
داوطلبان عزیز تلاش بکنید ولی تلاش درست ، منطقی و عقلانی، خب اگه داوطلب نخواد علمی درس بخونه و به تکنیک ها بی توجه باشد و فقط صبح تا شب سرشو بکنه تو کتاب بگه من تلاش کردم دیگه پس باید یه نتیجه عالی بگیرم، اصلا همچین چیزی نیست تلاش باید درست ، علمی ، تکنیکی باشه تا به یه نتیجه مطلوب برسید و برای گرفتن نتیجه بهتر به دنبال راه حل برای رفع مشکلات درسی و ارتقا درصدتون باشین تا اینکه فقط نا امید بشین!!
وقتی این اشکالاتتون رو در دروس پیدا کردید تکنیک رو هم یاد گرفتید و یه برنامه ریزی خوب و منظم هم داشته اید و درست تلاش کردید و درس خوندید حتما به نتیجه می رسید ولی به این مسئله شک نکنید که نتیجه ی عالی ماله دانش آموزییه که عالی کار کرده.
37. در زمان استراحتمون چه استراحت هایی رو انجام بدیم که واقعا آرامش و نشاط در ما ایجاد کنه؟
دقت کنید که استراحت دقیقا باید معنادار باشه و همونطور که گفتید در شما انرژی، انگیزه و امید ایجاد کنه استراحت به معنی حالا در خونه الکی گشتن یا جروبحث کردن با اعضای خانواده و خیلی مسائل بیهوده نباید باشه و دقیقا در زمان استراحتمون کارهایی رو انجام بدیم که درما انگیزه و انرژی ایجاد کنه مثل گوش دادن به یه موسیقی آروم و لذت بخش ، پیاده روی در یه هوای خیلی خوب و تمیز و یا خوردن میوه و یا شاید هم یه چرت کوچولو
38. نمی دونم چرا همش حواسم موقع درس خوندن پرت میشه و همش یا حسرت روزهای گذشته رو می خورم یا نگران آینده هستم؟
 خب، متاسفانه مشکل این داوطلب عزیز رو خیلی ها دارن و یکی از علت های مهم برای جلوگیری از موفقیت شماست اگه یه ذره منطقی باشین و احساسات رو دخیل نکنید متوجه می شید گذشته که خب گذشته و آینده هم که هنوز نیومده، پس اگر شما به بهترین شکل ممکن وظایفتون رو در زمان حال انجام بدین می بینید چه آینده روشنی واستون رقم می خوره که البته یکی از تکنیک های خیلی مهمه رتبه های برتر همین بوده که در زمان حال به بهترین شکل ممکن وظایفشون رو انجام دادن و خب بهترین نتیجه رو هم گرفتن و رتبه برتر شدن پس تا می تونید تو حال باشید و با گذشته و آینده خودتون رو درگیر نکنید.
39. وقتی می خوام کنکور آزمایشی بدم همه ی افراد خانواده رو من زوم می کنن تا ببینن من چه رتبه ای میارم. این مسئله واقعا عذاب می ده خواهش می کنم کمکم کنید؟
خب، اصل حرف من اینجا اول با خانواده هاست که بذارن بچه ها به حال خودشون باشن و اصل حرف دوم با خود شما داوطلبه عزیزه و خب یه نکته مهم همین رفتار خود شماست که موجب یک سری از رفتارهای نادرست خانواده میشه چطور؟
براتون مثال می زنم مثلا طرف اصلا کنکور رو جدی نگرفته یا پای کامپیوترشه یا پای سریال های ابکی تلویزیونه یا عشقی و تفریحی درس می خونه خب این حساسیت خانواده رو که نگران آینده شما هستن موجب میشه ولی خب از این طرف کسی هم هست که واقعا وظایفش رو خیلی خوب انجام می ده ولی باز هم خانواده خیلی حساسیت های بیجا رو نشون می ده که واقعا کار اشتباهییه که خواهش میکنم از خانواده ها این طور بچه هاشون رو عذاب ندن.
40. می خوام پزشکی قبول بشم می گن زمین شناسی ضریبش صفره میشه اصلا زمین شناسی رو نخونم؟
همونطور که قبلا گفتم درس ریاضی و زمین شناسی واسه بچه های تجربی رتبه سازه ، خب شما وقتی در حد همون 50 – 40 درصد هم بیای زمین شناسی روبزنی میدونی چقدر می تونه تورتبت تاثیر بذاره و رتبت رو هزاران نفر جابجا کنه و شما خب بر طبق همون رتبته که مثلا میتونی پزشکی قبول بشی مثلا با رتبه ی 2000 که نمی شه پزشکی قبول شد حتی رتبه اول امسال هم زمین شناسی رو 85% زده بود اینه که هر چقدر به این دو درس بها بدید تو رتبه شدنتون خیلی موثره!
41.  درس هایی مثل ریاضی و فیزیک رو چطور خلاصه نویسی کنیم؟
ببینید خلاصه نویسی دروس ریاضی و فیزیک به این شکله که مثلا وقتی شما یه تکنیک فیزیک یا هر چند تا مثلا از مبحث نوسان که یاد گرفتی توی خلاصه نویسی اون مبحث به زبون خودت تکنیک رو خیلی خلاصه یادداشت می کنی و زیرش هم مثلا یه نمونه تست سراسری حل می کنی ومی ذاری کنارش تو ریاضی هم به همین صورت.
42. درس هایی مثل عربی و زبان خارجه روچطور خلاصه برداری کنیم؟
خلاصه نویسی درس عربی و زبان بیشتر شامل خلاصه کردن قواعد درس عربی و گرامر در درس زبان است.

شماره تماس جهت مشاوره رایگان کنکور : 09127523889

آزمون برتر مهندس مسعودی استاد انتشارات گیلنا درس خواندن آسان است طعم مطالعه طعم مطالعه با لذت مشاوره نحصیلی رایگان مشاوره کنکور مقالات کنکور مقالات کنکوری کنکور کنکور آسان است کنکور اسان کنکور اسان است کنکور برتر کنکور نیوز کنکورآسان

  

مهندس سلام شما فوق العاده اید…به تمام سوالامو جواب داده شده….

مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش سوم ) نکات طلایی مطالعه برای کنکور – بهترین روش نشستن برای درس خواندن یکی دیگر از نکات مطالعه برای کنکور، بهترین روش نشستن برای درس خواندن می باشد. نشستن صحیح هنگام مطالعه برای همه داوطلبان به ویژه افرادی که زیاد مطالعه می …

اسلایدشو
نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم )

نکات طلایی مطالعه برای کنکور ( بخش دوم ) کیفیت هوای تنفسی: کیفیت هوای تنفسی مکان مطالعه برای کنکور، هم از نظر ایجاد نشاط و هم از لحاظ فراهم آوردن موجبات کسالت خیلی مهم است. تنفس در اتاق در بسته که هوا به قدر کافی در آنجا وجود ندارد، باعث …

تماس تلفنی